Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

ofirmie oferta montaze systemy partnerzy galeria kontak

Prawidłowy montaż kominka

Montaż kominka nie jest szczególnym wyzwaniem, ale jest wiele miejsc, w których można popełnić błędy przyczyniające się do zmniejszenia bezpieczeństwa, wzrostu kosztów ogrzewania albo zmniejszenia wydajności całej instalacji. Poniżej przedstawiamy kilka ważnych wskazówek.

Montaż kominków należy starannie zaplanować. Najpierw kup wszystkie niezbędne części, a później zamontuj cały system. Pamiętaj o kilkakrotnym sprawdzeniu wszystkich elementów instalacji oraz sposobu ich zamocowania.

Pamiętaj, że kominek należy instalować na wzmocnionym podłożu, w którym nie ma żadnych instalacji (elektrycznej, gazowej, wodnej). Jedynym przewodem jaki musi znajdować się poniżej kominka, jest doprowadzający z zewnątrz powietrze przewód wentylacyjny - przy kominkach z zamkniętym paleniskiem. Przewód ten musi być wyposażony w przepustnicę i dobrze zaizolowany termicznie.

Przygotowanie do montarzu.

Podłogę przed i wokół kominka wykonuje się z materiałów niepalnych, tak samo, jak podwyższenie, na którym instaluje się kominek - dobierz odpowiednią wysokość do montażu kominka - pomogą Ci w tym instrukcje dostarczone przez producenta.

Wkład kominkowy ustaw i wypoziomuj na odpowiedniej wysokości. Najlepszy będzie taki, który jest wyposażony w nóżki umożliwiające szybkie dostosowanie wysokości i ustawienia. Pamiętaj także, aby zostawić na całej długości belki górnej szczelinę, dzięki której powietrze będzie lepiej krążyło wokół kominka. Belkę zaizoluj od strony paleniska i drzwi.

Montaż kominka musi być wykonany starannie i dokładnie. Wiemy, że chcesz to mieć jak najszybciej za sobą, ale od dokładności wykonania wszystkich operacji i zachowania podstawowych zasad montażu zależy nie tylko wydajność kominka, ale także bezpieczeństwo wszystkich, którzy będą z niego korzystali. Pamiętaj także, aby zastosować elementy przeznaczone do wykonywania obudów i konstrukcji kominków o odpowiedniej mocy. Wszystkie elementy muszą do siebie dobrze pasować i spełniać wysokie normy jakościowe, aby całość instalacji była trwała i nie wymagała zbyt częstych konserwacji i regulacji.

                O FIRMIE    OFERTA    MONTAŻE    SYSTEMY GRZEWCZE    NASI PARTNERZY    GALERIA    KONTAKT