kurken-voor

Wybieramy najlepszą podłogę – korek w roli głównej

Wybierając materiał na podłogę, chcemy żeby był to produkt wysokiej jakości, trwały, ciepły, naturalny, a przy tym łatwy do utrzymania w czystości. Dobrze by było, żeby był również produktem termoizolacyjnym, a także odpornym na wilgoć i antyalergicznym. Czy istnieje taki produkt? Oczywiście! Wszystkie te zalety posiada naturalny surowiec, jakim jest korek.

Czym jest korek?

Korek to wierzchnia warstwa wiecznie zielonego drzewa korkowego, który rośnie na terenach Ameryki Północnej oraz Europy Południowej. Pozyskiwanie korka odbywa się wiosną i latem, kiedy panują najlepsze warunki do regeneracji się drzewa po tym zabiegu. Uzyskany w ten sposób materiał, odpowiednio przetworzony, wykorzystywany jest wszechstronnie, w różnych dziedzinach naszego życia.
color cork

Korek na podłogę

Korek jest idealnym materiałem na podłogę do każdego wnętrza. Oprócz oryginalnego wzornictwa, które idealnie wpasuje się w każdą przestrzeń, posiada niezwykle cenne właściwości praktyczne. Przede wszystkim jest on materiałem naturalnym i antyalergicznym. Posiada doskonałe właściwości termoizolacyjne i wibroizolacyjne. Stanowi również doskonałą izolację akustyczną przed niepożądanymi dźwiękami. Dodatkowo jest materiałem niezwykle trwałym oraz niepalnym, co ma ogromne znaczenie ze względów bezpieczeństwa przeciwpożarowego. Podłoga korkowa to również idealne zabezpieczenie mieszkania przed wilgocią i rozwojem grzybów i drobnoustrojów, które nie są obojętne dla naszego zdrowia.

  • Parkiet korkowy
   Jest idealną alternatywą dla zimnych i twardych płytek ceramicznych. Parkiet korkowy doskonale harmonizuje z wystrojem każdego wnętrza, czyniąc pomieszczenie przytulnym, komfortowym i niezwykle eleganckim. Parkiet korkowy przyklejamy do podłoża specjalnym klejem. Z uwagi na to, że korek jest materiałem wodoodpornym, nie rozsycha się, jak to się często dzieje w przypadku podłóg drewnianych.

cork

 • Panele korkowe
  To niezwykle trwałe i funkcjonalne rozwiązanie. Pokryte specjalnie utwardzonym lakierem, nakładanym warstwowo, idealnie sprawdzą się na podłogach zarówno w domach, jak i biurach czy budynkach użyteczności publicznej o dużym natężeniu ruchu. Panele korkowe montowane są bez użycia kleju, co znacznie usprawnia pracę przy ich układaniu.
 • Mozaika korkowa
  To w pełni naturalny i ekologiczny materiał, powstały jako produkt uboczny przy produkcji korków do wina. Z krążków korkowych powstaje oryginalna mozaika, która doskonale sprawdza się na podłogach we wszystkich pomieszczeniach, nadając im oryginalny design. Po zamontowaniu mozaiki korkowej, zaleca się zastosowanie lakieru poliuretanowego, celem zabezpieczenia jej przed zabrudzeniami.

kapsle
Podłoga korkowa to idealne rozwiązanie, które zyskuje coraz więcej zwolenników. Niecodzienne wzornictwo i bogata kolorystyka produktów korkowych, czynią je bardzo popularnym materiałem wykończeniowym. Odwiedzając stronę cork24.co.uk/cork-rolls/64-cork-roll-6mm-10m.html cork board roll, można poznać szerokie zastosowanie korka podłogowego i wybrać najlepsze rozwiązanie do swojego wnętrza.