Pobyt w Karpatach

Góry bieszczadzkie to dwa pasma znajdujące się na obszarze wschodniej części Karpat.Możemy wyodrębnić Bieszczady Wschodnie, które mieszczą się na Ukrainie i Zachodnie występujące na obszarze Polski, Słowacji i Ukrainy. Najwybitniejszym szczytem Wschodnich Bieszczadów jest góra Pikuj o wysokości 1 400 metrów nad poziomem morza. Z kolei Zachodnie Bieszczady szczycą się Tarnicą, mające aż 1 346 m. Te polskie góry prezentują najciekawsze trasy dla turystów a także są ostoją niespotykanych w naszym kraju rodzajów ze świata zwierzęcego. Zatem wydają się być interesującym pomysłem na odpoczynek w górach dla rodzin z dziećmi.
bieszczady

Propozycja wypoczynku w górach bieszczadzkich

Bieszczady reklamują dużą liczbę miejsc noclegowych, zarówno w domach wczasowych jak i w obozowych kampingach lub prywatnych kwaterach. Wszystkie mogą być wykorzystane na wspólne wakacje w górach. Z tego względu, że Bieszczady nie mają tylu turystów co jest charakterystyczne dla Tatr, wybór jest bardzo bogaty a zatem nietrudno odszukać pasujące nam lokum. Interesującą opcję przedstawia ośrodek wczasy w górach.
szczyty górskie
Ośrodek Zielona Polana położony jest na terenie Doliny Sanu w pobliżu Dubiecka. Dla odwiedzających są dostępne domki drewniane oraz pokoje hotelowe. Co więcej w okolicy ośrodka wypoczynkowego jest dostępne pole namiotowe. Domki z drewna wydają się być bardzo klimatyczne czyli idealne do spędzenia czasu w Bieszczadach. OW Zielona Polana gości także szkoły, w związku z tym nasze pociechy będą miały z kim się zaprzyjaźnić w czasie waszych wspólnych wczasów w górach. Mało tego cała rodzina może odwiedzać kąpielisko na terenie ośrodka wypoczynkowego. Rodzice mogą także zaznać przyjemności w saunie bądź podczas profesjonalnego zabiegu w gabinecie odnowy.
łąki

Rozrywki w Bieszczadach

Poza poznawaniem uroczych tras pieszych i tras rowerowych, Wschodnie Karpaty dostarczają również wielu rozrywek. Najbardziej znanym szlakiem jest Główny Szlak Beskidzki, choć w zasadzie jego końcowy fragment ciągnący się na terenie Bieszczad. Bowiem zaczyna się od Ustronia, zlokalizowanego w pobliżu miasta Cieszyn. Na obszarze Bieszczad trasa ta sięga od wsi Komańcza aż do wsi Wołosate. Jeśli zdecydujemy się na wakacje z dziećmi w górach, winniśmy chociażby w części przejść tę piękną ścieżkę turystyczną. Nasze dzieci z dużą dozą prawdopodobieństwa zainteresuje Muzeum Ciuchci oraz najstarszy tunel kolejowy. Ponadto dzieci mogą udać się do Muzeum Dobranocek położonego w mieście Rzeszów i zobaczyć Park Miniatur w Myczkowcach. Cała rodzina będzie się bawić z przejażdżki koleją leśną nad rzeką Solinką. Osoby są zaciekawieni dziejami historii mogą odwiedzić poniemiecki bunkier w mieście Strzyżów nad Wisłokiem oraz Skansen w mieście Sanok. To tylko część miejsc godnych polecenia , Karpaty Wschodnie zapewnią nam od groma uciech, jakie podarują nam wspaniałe chwile do wspominania.